מתווך לדירה- כן או לא ?
אם אנו מעוניינים ללכת ולמכור את הדירה שלכם קיימת קושיה שצצה הרבה פעמים:
האם כדאי להשתמש בשירות של מתווך נדל"ן או שמא אין זה כדאי?
 
לרוב, בני אדם מעדיפים לפנות אל מתווך, כך עוברת אחריות של מכירת הדירה למישהו מוסמך עם תקווה שהמתווך יתן עבורם את אותה התוצאה הטובה ביותר להם.
 
יש חשיבות רבה למצוא איש מקצוע המתאים לכם.
 
אמנם בתחילת הדרך, חשיבותו של אותו תיווך איננה נראית נחוצה כל כך כי הלא כל העוסקים בנושא, הם בעלי אותו מקצוע לכן מדוע זה משנה שמדובר כאן בתחום של תיווך דירות ודרוש איש מומחה אשר יכול להשיג לכם את רוב הכספים לדירתכם, מתווך בעל ותק יודע את אותם אפיקי הפרסום ויודע כיצד להשתמש בהם בתבונה.
 
נוסף לכך, מתווך ותיק ומנוסה כבר ידוע ומוכר יותר ממתווך בתחילת דרכו וכך יהיה יכול לזכות בשיתוף הפעולה עם מתווכים וכן עם משרדי פרסום אחרים.
 
מספר מעלות למכירת דירה עם מתווך דירות.
חיסכון בזמן יקר:
 
כאשר אנחנו צריכים לחפש דירה או אתם רוצים למכור את הבית אנחנו עוברים שלב מסובך ומעייף.
 
יש כל כך הרבה הצעות תיווך חלק מהן נראות מאד מתאימות וחלקן אנו עשויים להיות לא בטוחים לגביהן.
 
כאשר אנו נעזרים במתווך הוא למעשה יעשה לנו את עבודה מאמצת ויחסוך לכולנו את חיפושים בין הבתים השונים.
 
כמו כן, המתווך הוא למעשה מומחה ומנוסה ויוכל בקלות לראות איזה הצעה טובה ואקטואלית או גם הצעה פחות טובה.
 
 
 
חיסכון בכסף.
 
אל תטעו לחשוב. המתווכים עולים הרבה כסף אבל למעשה התשלום שהמתווכים גובים קטן ביותר.
 
אולם החיסכון נמצא במשא ומתן שמתווך הנדל''ן יערוך עם בעל הדירה וינסה להוריד את המחיר למינימום של המחיר ולעומת זאת במכירה של דירה מתווך הדירות יוכל למצוא את הקונים רציניים ויתאמץ מאד לשכנע אותם להסכים למחיר שאתם מציעים.
 
מציאת מציאות
כיוון שמתווכי הדירות יודעים הרבה מאד טריקים בנושא מכירות נדל''ן, הם יכולים להשיג בקלות דירות המתאימות ביותר לדרישות שלכם.
 
המתווכים גם כן יודעים להבחין בין המילים איזה דירות מגורים הם אכן מציאה, ואיזה דירות מגורים רצוי לדלג עליהן
 
לדוגמא:
כאשר יש פרוט לגבי הבית וסביבתו זה יכול להראות על דירה טובה ומאידך אם תפורסם דירה שמתוארת בתור דירת מגורים אטרקטיבית או מושלמת ללא שום פירוט לגבי המבנה, בקלות המתווך יבחין שזאת סתם דירה, מה שבטח אנחנו האזרחים לא נוכל לזהות.
 
חיסכון ב"כאב הראש"
התהליך של רכישת דירת מגורים או לחילופין מכירה של בית מגורים, היא מלווה בהליך ממושך, בלי עזרתו של מתווך הדירה מומחה אתם לא כל כך תדעו איך לעבור את זה.
מכיוון שמתווכי הנדל''ן עוסקים בזה כל הזמן, לכן יש להם נסיון רב והטריקים לעבור את התהליך המסובך בלי כאבי ראש מיותרים ולהגיע לתוצאות הרצויות.
 
הימנעות מלהתמודד עם האזרח המצוי.
 
בד''כ, אף אחד לא חפץ להיות מנוצל ובמיוחד הישראלים.
 
יש אפשרות למצוא היום המון ישראלים שרוצים להשיג רווחים על חשבונו של משהו אחר, לדוגמא:
כאשר ישראלי ממוצע יבוא לרכוש דירה, הוא ירצה הנחות משמעותיות ודרישות יוצאות דופן , אך כאשר הישראלי יהיה מעוניין את דירתו, הוא מייקר את הדירה שלו בלי שום הצדקה והוא יאמר שדירתו מוצלחת במיוחד ויש בדירה חמישה כיווני אוויר וכד'.
 
לכן, במקום לריב יחד עם בני אדם מסוגים אלו, רצוי שתשלחו אדם העוסק בתיווך דירות, הוא כבר יצליח לדעת כיצד לבצע את המלאכה בצד הטוב בשבילכם.
 
בוודאי שאין חכם כבעל נסיון.
 
בסופו של דבר:
לפני שתפתחו בחקירות אחר קונה או לחילופין אחרי דירה להשכרה – גשו לכמה מתווכי נדל"ן וכמובן לחפש מבניהם את מי שעושה עליכם את הרושם הכי טוב.
 
מתווך זה יכול לחסוך לכולנו בהרבה זמן יקר ומאמץ ולכן לגשת למתווך זה צעד חשוב ביותר.
.