טיפים בנושא קניית דירה
 
     רוב עסקאות הנדל"ן בישראל מבוצעות בקיץ שהרי זה הזמן הטוב ביותר לרכוש/לשכור ולעבור דירה בטרם הילדים מתחילים גני ילדים ,בתי ספר ובמיוחד החופש הגדול.
     משכנתא מומלץ לקחת לא יותר מ 25% מהכנסת המשפחה על מנת לא להכביד על ההוצאות השוטפות ולתת גדר ביטחון במידה וישתבש התוכנית לאורך התקופה שמתוכננת המשכנתא.
     לא כדאי לוותר על שימוש במתווך כי יודע הוא את המחירים הנכונים לאזור המבוקש או המתבקש,יש לו בד"כ מאגר לקוחות פנימי אשר עשוי להיות ממוקד יותר ממודעה האינטרנט שפונה באופן כללי ,סינון של לקוחות אשר עסוקים ב סקר או שאינם יודעים להחליט,מה שבאופן טבעי גורם להתמסמסות עסקאות .
   קיימים 3 אפשרויות למכור דירה: או באופן עצמאי או ע"י מתווך או בבלעדיות ע"י משרד .באופן עצמאי אתה אומנם לא משלם לאף גורם נוסף אך אתה חשוף יותר לשאלות ולאנשים שאינם רציניים ,טלפונים במהלך היום ולא תמיד בזמן נוח.
דרך מתווכים ניתן גם כן אולם הדירה הופכת להיות סחורה זולה בשוק ולא ייחודית שהרי הדירה נמצאת בהרבה מקומות והיא חשופה יותר ויותר להורדת מחירים.
הבלעדיות הינה הדרך השלישית שיש לחשוב עליה שכן פה למעשה נמדדת הייחודיות של הדירה במיוחד לאור העובדה כי הינה ייחודית ולא נמצאת בכול מקום ואז למעשה ניתן לעמוד בדרישת המחיר בצורה יותר חכמה בשוק.
   יש לבדוק את סביבת הנכס גם בבוקר וגם בערב מאחר ולפעמים הדירה וסביבתה הינם סיוט כדוגמת בני נוער שנאספים באזור ומקימים שאון גדול .
   יש לבדוק את סביבת המגורים מבחינת גנים,גנים צבורים,בתי ספר,סופרמרקט,רחובות סואנים וכ"ו.
 אין לחסוך בעלויות עו"ד בשום שלב וכפי שידוע מה שבזול –יקר מאוחר יותר,יש לתת לעו"ד מקצועי לעיין בטרם ובעת חתימה על חוזה שלא תהינה סעיפים מקפחים כלשהן.
 יש לעשות סקר שוק בבנקים השונים למשכנתאות,שכן הריביות הניתנות לחסכון הינן לעיתים כפול ממספר השנים לתשלום המשכנתא עצמה.אם הינך עושה סקר בטרם קניית טלוויזיה כול שכן על דירה שעלותה בסכומים הגבוהים פי כמה.
   לידיעה: במידה וקיבלת את הדירה החדשה אך טרם נמכרה הדירה הישנה ניתן:
1.      הלוואת גישור
2.      דחיית תשלומים עד לקבלת מפתח הדירה שנקנתה
3.      מסלולי החזר ,יש להתייעץ בבנק שכן אין אנו יודעים עתידית את הקורה כמו שינוי בגודל המשפחה ,החלפת מקום עבודה וכ"ו.